- PT-40-G-L51-MPJ
- Existing quantity
- 0
- manufacturer
- Luminus Devices Inc.
- Product Category
- LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- product description
- BIG CHIP LED HB MODULE GREEN
Product Details
- CCT (K) :
- Color :
- Green
- Configuration :
- Rectangle
- CRI (Color Rendering Index) :
- Current - Max :
- Current - Test :
- 9.8A
- Features :
- With Connector
- Height :
- 3.70mm
- Lens Type :
- Flat
- Light Emitting Surface (LES) :
- 1.61mm L x 2.42mm W
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 37 lm/W
- Luminous Flux @ Current/Temperature :
- 1850lm (1550lm ~ 2150lm)
- Part Status :
- Not For New Designs
- Size / Dimension :
- 21.85mm L x 15.00mm W
- Temperature - Test :
- 40°C
- Type :
- LED Module
- Viewing Angle :
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 5.1V